Weekend Teams

Friday 1XI vs East Lancs (Home)

  1. Heap
  2. Cottam
  3. Halstead J
  4. Hawke
  5. Hugill
  6. Hussain
  7. Martin J
  8. Martin P
  9. Meehan
  10. Stuart
  11. Erasmus

Same team Sunday Haslingden away with Barlow for Meehan

Scorer Martin

Saturday 3XI vs Bacup (Home)

  1. Simm D
  2. Bridge T
  3. Claridge – Ingham
  4. Chir Y
  5. Harrison
  6. Ingham
  7. Nadeem
  8. Simm J
  9. Wearden
  10. Wheatcroft H
  11. Woodall

Res. Chir K, Bridge J Manager Nicholas D, scorer Chir K, Umpire Howley

Sunday 2XI –- Haslingden home

  1. Deakin – Pickard
  2. Beneduce
  3. Bithell
  4. Elliott
  5. Greenhalgh
  6. Laraway
  7. Meehan
  8. Page
  9. Stansfield
  10. Uttley
  11. Wright

Res. Bridge T, Halstead T, Simm J

Scorer Gaynor, Manager Stansfield P

Weekend Teams

Friday 1XI Ramsbottom (Home)

  1. Heap
  2. Bleazard
  3. Cottam
  4. Halstead
  5. Hawke
  6. Hugill
  7. Hussain
  8. Martin J
  9. Martin P
  10. Stuart
  11. Erasmus

Same team Sunday Great Harwood home with Barlow for Stuart

Scorer Martin

Saturday 2XI Church (Home)

  1. Deakin – Pickard
  2. Beneduce
  3. Bithell
  4. Elliott
  5. Greenhalgh
  6. Halstead J
  7. Laraway
  8. Meehan
  9. Stansfield
  10. Uttley
  11. WrightReserves Birchall, Halstead T, Simm JSame team Sunday Great Harwood away with Simm J for Halstead J

    Sunday Reserves. Birchall, Simm D, Wearden, Wheatcroft

    Scorer Gaynor, Manager Stansfield P

    3XI – No game

Weekend Teams

Friday 1XI Todmorden (Away)

  1. Heap
  2. Cottam
  3. Deakin – Pickard
  4. Hawke
  5. Hugill
  6. Hussain
  7. Marsden
  8. Martin J
  9. Martin P
  10. Stansfield
  1. Erasmus

Same team Saturday East Lancs home and Sunday Farnworth S.C. away home with Barlow and Bleazard for ODP and StansfieldScorer Martin G

Friday U19 Wrenegades Middleton (Home)

  1. Uttley (capt)
  2. Birchall
  3. Bithell
  4. Bridge
  5. Greenhalgh
  6. Halstead T
  7. Ingham
  8. Simm D
  9. Simm J
  10. Wheatcroft
  11. Wright

Manager Nicholas, umpire Howley, scorer Gaynor

Meet LHCC 5.30 or near as for 6.15 starts

Saturday 2XI  East Lancs (Away)

  1. Deakin – Pickard
  2. Page
  3. Beneduce
  4. Birchall
  5. Bithell
  6. Greenhalgh
  7. Halstead T
  8. Simm J
  9. Stansfield
  10. Uttley
  11. Wright

Reserves. Simm D, Wearden, Wheatcroft Scorer Gaynor, Manager Stansfield P

Sunday 3XI East Lancs (Home)

From

  1. Simm D
  2. Birchall
  3. Bithell
  4. Claridge – Ingham
  5. Greenhalgh
  6. Halstead T
  7. Ingham
  8. Nadeem
  9. Simm J
  10. Wearden
  11. Wheatcroft H
  12. Woodall

Res. Chir Y, HarrisonManager Nicholas D, scorer Chir K, Umpire Howley

Weekend Teams

Friday – First XI vs Darwen (Home)

  1. Heap
  2. Cottam
  3. Hawke
  4. Hugill
  5. Hussain
  6. Marsden
  7. Martin J
  8. Martin P
  9. Meehan
  10. Stuart
  11. Erasmus

Same team Saturday Bacup away, Sunday Clitheroe home with Barlow and Bleazard for Stuart and Meehan

Scorer Gaynor Friday, Martin weekend

Saturday – Second XI vs Bacup (Home)

  1. Deakin – Pickard
  2. Page
  3. Bithell
  4. Elliott
  5. Greenhalgh
  6. Halstead T
  7. Meehan
  8. Simm J
  9. Stansfield
  10. Uttley
  11. Wright

Scorer Chir Saturday,Gaynor Sunday

Manager Stansfield P

Reserves. Birchall, Stein, Wearden, Wheatcroft

Same Sunday, Clitheroe away

Weekend Teams

LHCC WEEKEND TEAMS

Saturday 3XI v Clitheroe 4XI (Home)

    1. Simm D
    2. Birchall
    3. Elliott
    4. Harrison
    5. Ingham
    6. Nadeem
    7. Simm J
    8. Stein
    9. Wearden
    10. Wheatcroft H
    11. Woodall

Chir K, Chir Y

Manager Nicholas D, coach Martin J, scorer Chir K, Umpire Howley

Same Monday Enfield away with Greenhalgh and Halstead T for Stein and Simm J.

Sunday 1XI Burnley (Home)

  1. Heap
  2. Barlow
  3. Bleazard
  4. Cottam
  5. Hawke
  6. Hugill
  7. Hussain
  8. Marsden
  9. Martin J
  10. Martin P
  11. Erasmus

Scorer Martin G

Meet LHCC 11.30pm

Saturday 2XI Burnley (Away)

  1. Deakin – Pickard
  2. Page
  3. Bithell
  4. Elliott
  5. Greenhalgh
  6. Halstead T
  7. Meehan
  8. Simm J
  9. Stansfield
  10. Uttley
  11. Wright

Scorer Gaynor Manager Stansfield P

Birchall, Wheatcroft

Meet Burnley 11.45

Weekend Teams

Friday – u19 Wrenegades – Middleton (Away)

  1. Stuart (capt)
  2. Birchall
  3. Bithell
  4. Elliott
  5. Greenhalgh
  6. Halstead J
  7. Meehan
  8. Simm J
  9. Stansfield
  10. Uttley
  11. Wheatcroft

Manager Nicholas, umpire Howley, scorer Greenhalgh

Meet Middleton 5.30 or near as for 6.15 start

Saturday 1XI Enfield (Away)

  1. Heap
  2. Barlow
  3. Bleazard
  4. Cottam
  5. Hawke
  6. Hugill
  7. Hussain
  8. Marsden
  9. Martin J
  10. Martin P
  11. Erasmus

Scorer Martin G

Same team Sunday vs Great Harwood (Lancs KO) minus Bleazard and Martin P, plus Halstead J, Meehan and Page – picking from 12 Saturday Night

Meet LHCC 11.30pm

Saturday 2XI Enfield (Home)

  1. Deakin – Pickard
  2. Page
  3. Bithell
  4. Elliott
  5. Greenhalgh
  6. Halstead J
  7. Halstead T
  8. Meehan
  9. Simm J
  10. Stansfield
  11. UttleyScorer Gaynor,All 3s on standbyMeet LHCC 11.45

Sunday 3XI Burnley (Home)

From

    1. Simm D
    2. Birchall
    3. Elliott
    4. Greenhalgh
    5. Halstead T
    6. Ingham
    7. Nadeem
    8. Simm J
    9. Stein
    10. Wearden
    11. Wheatcroft H
    12. Woodall
    13. WrightBridge J, Chir K, Chir Y, Harrison, SinghOmissions will come from those playing 2XI SaturdayManager Nicholas D, scorer Gaynor, Umpire Howley

Meet LHCC 11.45