Junior Cup Draws
Lancashire Junior Cricket League
Cup Draws 2018
Lancashire Junior League Under 9’s Cup 2018.
Round 1 to be played by Sunday 13th May
Match |
|
|
|
1 |
Lowerhouse |
v |
Walsden |
2 |
Clitheroe |
v |
Rawtenstall |
3 |
Longridge |
v |
Burnley |
4 |
Darwen |
v |
Bacup |
5 |
Todmorden |
v |
Crompton |
6 |
Cherry Tree |
v |
Haslingden |
7 |
Read |
v |
East Lancs |
Round 2 to be played by Sunday 3rd June
Match |
|
|
|
8 |
Lowerhouse |
v |
Littleborough |
9 |
Rishton |
v |
Clitheroe |
10 |
Burnley |
v |
East Lancs |
11 |
Middleton |
v |
Darwen |
12 |
Todmorden |
v |
Nelson |
13 |
Rochdale |
v |
Haslingden |
14 |
Milnrow |
|
Enfield |
15 |
Norden |
|
Great Harwood |
Quarter Finals to be played by Sunday 1st July
Match |
|
|
|
16 |
Rishton |
v |
Rochdale |
17 |
Lowerhouse |
v |
Great Harwood |
18 |
Milnrow |
v |
Darwen |
19 |
Todmorden |
v |
Burnley |
Semi-finals to be played by Sunday 22rd July
Match |
|
|
|
20 |
Darwen |
v |
Rishton |
21 |
Great Harwood |
v |
Burnley |
Final to be played by Sunday 12th August.
Winners of 20 v Winners of 21
Please note: All Clubs should notify Simon Lord of the result on the day of the game.
07792484025.
Lancashire Junior League Under 11’s Cup 2018
Round 1 to be played by Sunday 13th May
Match |
|
|
|
1 |
Rawtenstall |
v |
Salesbury |
2 |
Great Harwood |
v |
Cherry Tree |
3 |
Todmorden |
v |
Middleton |
4 |
Littleborough |
v |
Darwen |
5 |
Nelson |
v |
Church |
6 |
Colne |
v |
Rishton |
7 |
Clitheroe |
v |
East Lancs |
8 |
Lowerhouse |
v |
Burnley |
9 |
Enfield |
v |
Rochdale |
10 |
Haslingden |
v |
Read |
Round 2 to be played by Sunday 3rd June
Match |
|
|
|
11 |
Salesbury |
v |
Rochdale |
12 |
Read |
v |
Great Harwood |
13 |
Todmorden |
v |
Norden |
14 |
Walsden |
v |
Darwen |
15 |
Church |
v |
Crompton |
16 |
Bacup |
v |
Rishton |
17 |
Clitheroe |
v |
Milnrow |
18 |
Longridge |
v |
Lowerhouse |
Quarter Finals to be played by Sunday 1st July
Match |
|
|
|
19 |
Todmorden |
v |
Rishton |
20 |
Crompton |
v |
Lowerhouse |
21 |
Walsden |
v |
Rochdale |
22 |
Clitheroe |
v |
Great Harwood |
Semi-final to be played by Sunday 22rd July
Match |
|
|
|
23 |
Lowerhouse |
v |
Clitheroe |
24 |
Walsden |
v |
Winners of 19 |
Final to be played by Sunday 12th August.
Winners of 23 v Winners 24
Please note: All Clubs should notify Simon Lord of the result on the day of the game.
07792484025
Lancashire Junior League Under 13’s Cup 2018
11 A-side.
Round 1 to be played by Sunday 13th May
Match |
|
|
|
1 |
Bacup |
v |
Rawtenstall |
2 |
Lowerhouse |
v |
Haslingden |
3 |
Nelson |
v |
Burnley |
4 |
Great Harwood |
v |
East Lancs |
5 |
Church |
v |
Cherry Tree |
6 |
Clitheroe |
v |
Darwen |
7 |
Colne |
v |
Walsden |
8 |
Longridge |
v |
Salesbury |
9 |
Littleborough |
v |
Todmorden |
10 |
Ramsbottom |
v |
Read |
Round 2 to be played by Sunday 3rd June
Match |
|
|
|
11 |
Bacup |
v |
Littleborough |
12 |
Norden |
v |
Lowerhouse |
13 |
Nelson |
v |
Rochdale |
14 |
Ramsbottom |
v |
East Lancs |
15 |
Cherry Tree |
v |
Rishton |
16 |
Milnrow |
v |
Clitheroe |
17 |
Colne |
v |
Middleton |
18 |
Crompton |
v |
Longridge |
Quarter Finals to be played by Sunday 1st July
Match |
|
|
|
19 |
Bacup |
v |
Clitheroe |
20 |
Lowerhouse |
v |
Longridge |
21 |
East Lancs |
v |
Nelson |
22 |
Rishton |
v |
Middleton |
Semi-final to be played by Sunday 22rd July
Match |
|
|
|
23 |
Middleton |
v |
Clitheroe |
24 |
Lowerhouse |
v |
East Lancs |
Final to be played by Sunday 12th August
Winners of 24 v Winners 23
Please note: All Clubs should notify Simon Lord of the result on the day of the game.
07792484025
Lancashire Junior League Under 15’s Cup 2018
Round 1 to be completed by Sunday 13th May
Match |
|
|
|
1 |
Walsden |
v |
Crompton |
2 |
Norden |
v |
Great Harwood |
3 |
Whalley |
v |
Lowerhouse |
4 |
Accrington |
v |
Clitheroe |
5 |
Haslingden |
v |
Rawtenstall |
6 |
Longridge |
v |
Salesbury |
7 |
Nelson |
v |
Church |
8 |
Burnley |
v |
Bacup |
9 |
Euxton |
v |
Cherry Tree |
10 |
Littleborough |
v |
Rochdale |
11 |
Milnrow |
v |
Ramsbottom |
12 |
Darwen |
v |
Middleton |
Round 2 to be played by Sunday 3rd June
Match |
|
|
|
13 |
Walsden |
v |
Euxton |
14 |
Rochdale |
v |
Norden |
15 |
Lowerhouse |
v |
Milnrow |
16 |
Darwen |
v |
Clitheroe |
17 |
Haslingden |
v |
Todmorden |
18 |
Padiham |
v |
Longridge |
19 |
Church |
v |
|
20 |
Rishton |
v |
Burnley |
Quarter Finals to be played by Sunday 1st July.
Match |
|
|
|
21 |
Milnrow |
v |
Euxton |
22 |
Burnley |
v |
Todmorden |
23 |
Longridge |
v |
Clitheroe |
24 |
Church |
v |
Rochdale |
Semi-finals to be played by Sunday 22rd July.
Match |
|
|
|
25 |
Winners of 22 |
v |
Winners of 23 |
26 |
Church |
v |
Euxton |
Final to be played by Sunday 12th August.
Winners of 26 v Winners of 25
Please note. All Clubs should notify Simon Lord of the result on the day of the game. 07792484025