Category: Weekend Teams

Further Weekend Teams

Sunday Third Eleven versus Enfield (Home) Meet Lowerhouse 12 noon Elliott R Ali A Cain Chir Y Johnstone Metcalfe P Metcalfe D Norcross Porter Simm D Stansfield Reserves (see 4XI reserves) Umpire Mr G Howley Scorer James McGregor Sunday  Fourth Eleven versus Greenmount (Away) Meet Greenmount 12 noon Mukhtar Ali...

Weekend Teams

Saturday First Eleven vs Todmorden (Away) Meet Lowerhouse 11.15am Heap Barlow Cottam C Cottam H Haasbroek Hawke Martin J Martin P Walker Yorke-Robinson TBC Saturday Second Eleven vs Enfield (Home) Meet Lowerhouse 12 noon Hope Bithell Durkin Haggerty Halstead Johnstone Metcalfe Norcross Sharpe Simm Williams Reserves De Vries, Shaukat

Further Weekend Teams

Saturday Fourth Eleven versus Ramsbottom (Home) Meet Lowerhouse  noon 1. Mukhtar 2. Ali S 3. Broome C 4. Broome J 5. Chir Y 6. Cottam E 7. Nadeem I 8. Nadeem Y 9. Ullah 10 Watson Wk 11. Whitham Reserves Laraway Keagan De Vries Monk Manager Mr R. Watson Umpire...

Weekend Teams

Sunday First Eleven versus Greenmount (Home) 11.45am meet Lowerhouse 1. Heap 2. Barlow 3. C Cottam 4. H Cottam 5. Haasbroek 6. Hawke 7. J Martin 8. P Martin 9. Walker 10. Yorke – Robinson 11. Parry Sunday  Second Eleven versus Colne (Away) Meet Colne 12 noon 1. Hope 2....

Further Weekend Teams

Saturday Third Eleven versus Rishton (Home) Meet Lowerhouse Noon Elliott Ali A Chir Y Cain De Vries Johnstone Metcalfe D Metcalfe P Norcross Simm D Stansfield Reserves, See Fourth Eleven Umpire Mr G Howley Scorer James Saturday Fourth Eleven versus Rochdale (Away) Meet Rochdale Noon Mukhtar Ali S Broome C...

Weekend Teams

Sunday First Eleven vs Middleton (Home) Meet Lowerhouse 11.45am Heap Barlow Cottam C Cottam H Haasbroek Hawke Martin P Martin J Walker Yorke-Robinson Parry Sunday Second Eleven vs Crompton (Away) Meet Crompton 12 noon Hope Chir De Vries Durkin Johnstone Metcalfe Norcross Sharpe Shaukat Simm Williams Reserves: C Broome, J...

Further Weekend Teams

Sunday Fourth Eleven versus Todmorden (Away) Meet Todmorden Noon 1. Mukhtar 2. Broome C 3. Broome J 4. Fee 5. Shaukat Ali 6. Masson 7. Nadeem I 8. Aurangzeb 9. Ullah 10 Watson 11. Whitham Reserves . Second and Third Eleven Juniors Scorer.  Dawud Manager . Mr. R.Watson Umpire Mr....

Weekend Teams

Saturday First Eleven versus Haslingden (Away) 11:15 meet LHCC 1. Heap 2. Barlow 3. Bleazard 4. H Cottam 5. Haasbroek 6. Hawke 7. P Martin 8. J Martin 9. Walker 10. Yorke – Robinson 11. Parry Sunday – same team but C Cottam for Bleazard Saturday  Second Eleven versus Haslingden...

Weekend Teams

Saturday First Eleven vs Norden (Home)Meet Lowerhouse 11:45am 1. Heap2. Barlow3. Bleazard4. C Cottam5. Haasbroek6. Hawke7.J Martin8. P Martin9. Walker10. Yorke Robinson11. Parry Second Eleven versus Norden (Away) Meet Norden Noon HopeBroome CCainChirDe VriesDurkinNorcrossSharpeShaukatStansfieldWilliams Res – Broome J, Nadeem I. No third or fourth team fixtures this weekend.

Further Weekend Teams

Sunday Third Eleven versus Haslingden (Away) Meet Haslingden 12pm Elliott Ali S Cain Chir Y Heap Johnson Johnstone wk or Masson wk Mukhtar Norcross Simm Stansfield Scorer TBA Umpire Mr. G. Howley Reserves. Porter, Masson (?), Watson Fourth Eleven – game postponed due to ground unavailability due to Second Eleven...

Weekend Teams

Friday Twenty20 versus Todmorden (Home) Meet Lowerhouse 5.15pm Heap Barlow Cottam C Haasbroek Hawke Hussain Martin J Martin P Simm Walker Parry Saturday First Eleven versus Walsden (Away) Meet Lowerhouse 11.15am Heap Barlow Bleazard Cottam C Haasbroek Hussain Martin J Martin P Simm Walker Parry Second Eleven versus Walsden (Home)...

Further Weekend Teams

Saturday Second Eleven vs Ramsbottom (A) Meet Ramsbottom Noon. Hope Bleazard Chir Durkin Finch Haggerty Halstead Metcalfe Sharpe Simm Yorke-Robinson Reserves, De Vries, Williams, Johnstone Sunday Third Eleven vs Rishton (H) Meet Lowerhouse Noon. Elliott Ali A Cain De Vries Johnstone Metcalfe D Metcalfe P Norcross Simm D Stansfield Williams...

Weekend Teams

Friday First Eleven vs Todmorden (Home) Meet 5.15pm Lowerhouse Heap Barlow Cottam C Cottam H Haasbroek Hawke Hussain Martin J Martin P Walker Parry Scorer: Stuart Wearden Saturday First Eleven vs Ramsbottom (Home) Heap Barlow Cottam C Cottam H Haasbroek Hawke Hussain Martin J Martin P Walker Parry Scorer: Stuart...

Further Weekend Teams

Saturday Third Eleven vs Middleton (Home) Meet Noon Lowerhouse Elliott R. Ali A Cain De Vries Masson wk Metcalfe D Metcalfe P Norcross Simm D Stansfield Williams Reserves from Fourth Eleven Scorer James McGregor Umpire Mr. G.Howley Saturday Fourth Eleven vs Norden (Away) Meet noon Mukhtar Ali S Aurangzeb Broome...

More Weekend Teams

Sunday Second Eleven vs Burnley (Away) Meet Burnley 12pm Hope Bithell Chir De Vries Durkin Haggerty Halstead Metcalfe Sharpe Simm Williams Reserve Elliot Johnson

Weekend Teams

Friday Twenty20 vs Enfield (Away) 5.30 meet Enfield, 5.40 warm up. Heap Barlow Cottam C Cottam H Haasbroek Hussain Martin J Martin P Simm Walker Parry Sunday First Team vs Burnley (Home) 11.45am meet Lowerhouse Heap Barlow Cottam C Cottam H Haasbroek Hawke Hussain Martin J Martin P Walker Parry...

Further Weekend Teams

Third Eleven game cancelled – no ground available due to the Cup – see Fourth Eleven reserves. Saturday Fourth Eleven vs Stoneyhurst College First Eleven (Away) Meet Stoneyhurst 12.00pm Mukhtar Ali S Broome C Broome J De Vries K Elliott H Masson Nadeem I Ullah Watson Whitham Reserves from Third...

Weekend Teams

Friday First Eleven vs Clitheroe (Home) Meet 5.20pm Lowerhouse Heap Barlow Cottam H Haasbroek Halstead Hussain Martin J Martin P Walker Sharpe Parry Scorer Stuart Wearden Saturday  First Eleven vs Clitheroe (Away) Meet 11.15am Lowerhouse Heap Barlow Bleazard Cottam C Cottam H Hawke Hussain Martin J Martin P Walker Parry...

Weekend Teams

Friday First Eleven versus East Lancs (Home) Twenty20 Meet Lowerhouse 5:30pm prompt 1. Heap 2. Barlow 3. H Cottam 4. Haasbroek 5. Hawke 6. Hussain 7. Simm 8. J Martin 9. P Martin 10. Walker 11. Parry Saturday First Eleven versus Darwen (Home) Meet Lowerhouse 11:45am 1. Heap 2. Barlow...

More Weekend Teams

Saturday Third Eleven vs Crompton (Away)  Meet Crompton at Noon Elliott Ali A Cain Edgar Heap Johnstone E (Wk) Metcalfe D Metcalfe P Simm D Stansfield Williams Reserve De Vries Scorer Mr. L.Johnstone Umpire Mr. R. Blackburn

Further Weekend Teams

Thursday Fourth Eleven vs Nelson (Away) Mukhtar Ali S Broome C Broome J Elliott H Heap Johnson Masson (Wk) Ullah Watson Whitham Reserves Laraway, De Vries K Manager Mr.R.Watson Scorer Mr W. De Vries Umpire Mr. J. Curran Meet Nelson noon prompt Same personnel Saturday vs Accrington (Home) plus Cottam...

Weekend Teams

Friday First Eleven vs Church (Away) Meet 5.15pm Lowerhouse Heap Barlow Cottam H Durkin Haasbroek Hussain Martin J Martin P Simm J Walker Parry Sunday First Eleven vs Rochdale (Away) Meet 11.15am Lowerhouse Heap Barlow Bleazard Cottam C Cottam H Haasbroek Hussain Martin J Martin P Walker Parry Sunday Second...

Weekend Teams

Friday Twenty20 vs Great Harwood (Away) Meet 5.45pm Great Harwood Heap Barlow Cottam H Hawke Hussain Martin J Martin P Durkin Walker Yorke-Robinson Nasir Nawaz (Pro) Scorer – Stuart Wearden Saturday  First Eleven vs Burnley (Home) Meet 11.45am Lowerhouse Heap Barlow Cottam C Cottam H Haasbroek Hawke Hussain Martin J...

Further Weekend Teams

Sunday Fourth Eleven versus Norden (Home) Meet Lowerhouse noon prompt 1. Mukhtar 2. Broome C 3. Broome J 4. Elliott H 5. Heap 6. Johnson 7. Masson (Wk) 8.Nadeem I 9. Ullah 10. Watson (Wk) 11. Whitham Reserves. Ali S , Edwards , Sadaqat , Tahir Manager Mr R.Watson Scorer...

Weekend Teams

SaturdayFirst Eleven versus Greenmount (Away) 11:15am meet Lowerhouse Heap Barlow Bleazard C Cottam H Cottam Finch Hussain J Martin P Martin Walker PRO Scorer Braiden Watson Saturday Second Eleven versus Colne (Home) Meet Lowerhouse 12 noon Hope Bithell Chir De Vries Durkin Haggerty Halstead Metcalfe D Simm J Sharpe Yorke-Robinson...

Further Weekend Teams

Saturday Third Eleven vs Enfield Third Eleven (Away) Meet Enfield at Noon prompt 1. Metcalfe P 2 Aurangzeb 3. Cain 4. Chir Y 5. De Vries 6. Edgar 7. Johnstone ( Wk) 8. Metcalfe D 9. . Nadeem Y 10. Simm D 11. Williams Scorer Mr W. De Vries Umpire...

Weekend Teams

Friday Twenty20 vs Padiham (Home) Meet Lowerhouse 5.15pm 1. Heap 2. Barlow 3. H Cottam 4. Haasbroek 5. Hussain 6. Hawke 7. J Martin 8. P Martin 9. Simm 10. Walker 11. Yorke-Robinson   Sunday First Eleven vs Middleton (Away) Meet 11:15am Lowerhouse 1. Heap 2. Barlow 3. C Cottam...

Weekend Teams

Saturday First Eleven versus Haslingden (Home) Lowerhouse 11:45am meet 1. Heap 2. Barlow 3. Bleazard 4. C Cottam 5. H Cottam 6. Finch 7. Hussain 8. J Martin 9. P Martin 10. Walker 11. PRO Sunday versus Rawtenstall (Home) 11.45 meet. Same team but Haasbroek for Finch Saturday Second Eleven...

Further Weekend Teams

Saturday 30th April 2022 Third Eleven versus Rishton Fourth Eleven (Away) Meet Rishton at Noon prompt Elliott Ali Aurangzeb Cain De Vries Edgar Masson ( Wk) Metcalfe D Metcalfe P Nadeem Y Williams Scorer Elliott H Umpire Mr. G.Howley Same team Monday versus Great Harwood (Home) with Johnstone (Wk) for...

Weekend Teams

Sunday 1st May 2022 First Eleven versus Norden (Away) 11.15am meet Lowerhouse Heap Barlow C Cottam H Cottam Haasbroek Hawke Hussain J Martin P Martin Walker Pretorious (Pro) Sunday 1st May 2022 Second Eleven versus Norden (Home) 12 noon meet Lowerhouse Hope Bleazard Chir De Vries Durkin Halstead Finch Simm...

Need help? WhatsApp us!