Junior Match Reports

Lancaster and Morecambe District 11s 208-6 Burnley District u11s 189-8       

 

Ubaidullah Qazi 3-30                   Connor Woods 43

Myles Carr-Oddie 26|*

Isa Nadeem 11

Marcus Neill 13

Jahan Zore 10

 

The under 11s have been eliminated having won 1 and lost 3. There have been many positives with both bat and ball and many thanks to Coaches Joe martin and Marcus Neill for their efforts              

Burnley District u13s 252-4         Pendle u13s 140-6

George Durkin 82*                   Dec Metcalfe 2-9

Keagan de Vries 68

Josh Holding 42

Henri Cottam 12

Dec Metcalfe 10

Congratulations to manager Charlie Cottam and the team who have won all 4 games and will progress to the quarter finals

 

Hyndburn District u15s 89 all out    Burnley District u15s 90-1  

 

Yousaf Nadeem 4-9                 Rehan Zore 46

Marley Askew 3-11                 Yuvraj Chhabra 35*

Miles Pemberton 2-14

Congratulations to the coaches Francois Haasbroek and Amal Dalugoda and team who have won 3 and lost 1 and have progressed to the quarter finals

LHCC u15 Sharks 115-8   Nelson u15 61-8

 

James Bridge 34             Cole Entwistle 2-7

Aden Aurangzeb 19

 

Rishton u15 57-7             LHCC U15 Dolphins 60-3  

 

Jamie Stinton 2-6              Aden Aurangzeb 15

Anthony Barrett 13*

Phoebe Johnstone 13

Whalley u15 83-3         LHCC U15 Barracudas 86 – 4    

Elliott Johnstone 24*

Tom Yorke –Robinson 19

Sam Hancock 14

LJL CUP 2

 

LHCC U13 Panthers 154-2       Norden u13 49 all out

 

George Durkin 30*                      George Durkin 3-0

Thomas Yorke – Robinson 30* Oliver Spendlove 3-11

Dec Metcalfe 30*                        Harrison Durkin 2-11

Henri Cottam 22

Keagan de Vries 16

Joel Sharpe 10*

 

LCF CUP 3

 

Clitheroe u13 123-7                 LHCC U13 Panthers 117 – 5  

 

Thomas Yorke – Robinson 2-14 George Durkin 32

Thomas Yorke – Robinson 31*

                                                  Liberty Heap 18

Henri Cottam 15

LHCC u13 Tigers 260- 6    Salesbury u13 212-6         

 

Elliott Johnstone 24*               Callum Hughes 2-13

Luca Teloi-Rush 19*

Christopher Broome 12

LHCC u13 Jaguars 251-4   Burnley u13 (2) 294-2                          

 

Luca Teoli-Rush 17

Christopher Broome 10*

Clitheroe u11 303-1   LHCC u11 Bears 243- 3               

 

Zac Jackson 16*

Lowerhouse u11 Cubs 245 – 3 Salesbury u11 245-10                              

Marcus Neill 12                  Marcus Neill 2-2

Taylor de Vries 2-10

Archie Howorth 2-14

 

 

Burnley u11 290-2 LHCC u11 Koalas 210 – 5

LJL cup 2

Littleborough u9 208 -9     LHCC Fagan and Whalley u9 Hornets 279- 0       

 

Dawud Nadeem 2-7      Henry Bithell 11*

Lucas McGinty 10*

 

LHCC u9 Fagan and Whalley Bees 243- 3   Burnley u9 (2) 203-9   

Daniel Juriansz 8*     Sonny Whittaker 4-0

Lucas McGinty 2-1