Junior League Tables

Under 9’s Division 1
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Clitheroe 12 11 1 44
2 Burnley 1 11 8 3 32
3 Haslingden 1 7 6 1 24
4 Lowerhouse 8 4 4 16
5 Rishton 14 3 11 12
6 East Lancs 6 2 4 8
6 Nelson 9 2 7 8
6 Bacup 9 2 7 8
Under 9’s Division 2
1 Darwen 9 8 1 32
1 Todmorden 10 8 2 32
1 Church 12 8 4 32
4 Burnley 8 5 3 20
5 Longridge 7 2 5 8
5 Rawtenstall 8 2 6 8
7 Haslingden 2 8 1 7 4
7 East Lancs 2 8 1 7 4
Under 11’s Division One
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Lowerhouse 1 6 6 24
1 Clitheroe 9 6 3 24
3 Burnley 1 7 4 3 16
3 Bacup 8 4 4 16
5 Longrdige 8 3 5 12
6 Salesbury 9 2 7 8
6 Rishton 7 2 5 8
Under 11’s Division Two
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Darwen 9 7 2 28
2 Rawtenstall 8 4 1 2 1 22
3 Burnley 2 11 4 6 1 20
4 East Lancs 5 4 1 16
5 Lowerhouse 2 7 3 1 3 14
6 Haslingden 8 3 5 12
7 Euxton 7 2 5 8
8 Enfield 7 1 6 4
Under 11’s Division Three
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Todmorden 10 6 1 2 1 30
2 Church 9 7 2 28
3 Lowerhouse 3 10 6 1 3 26
4 Nelson 8 5 3 20
4 Burnley 8 5 3   20
6 East Lancs 7 2 5 8
6 Bacup 2 10 2 8 8
8 Haslingden 2 8 8 0
Under 13’s Full (11-a-side)
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Longridge 2 6 5 1 20
1 Lowerhouse 6 5 1 20
1 Rishton 9 5 4 20
1 Clitheroe 6 5 1 20
1 Longridge 1 5 4 1 20
6 Bacup 5 3 2 12
7 Todmorden 5 2 3 8
7 Burnley 4 2 2 8
9 Nelson 4 1 3 4
10 East Lancs 5 5 0
10 Haslingden 6 6 0
10 Ramsbottom 5 5 0
Under 13’s Division One (8-a-side)
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Lowerhouse 4 4 16
1 Euxton 4 4 16
1 Rawtenstall 5 4 1 16
4 Salesbury 4 3 1 12
5 Darwen 5 2 3 8
5 Accrington 3 2 1 8
7 East Lancs 3 3 0
7 Nelson 4 4 0
7 Bacup 4 4 0
7 Burnley 2 2 0
Under 13’s Division Two (8-a-side)
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Lowerhouse 3 8 7 1 28
2 Church 1 10 5 5 20
3 Lowerhouse 2 8 4 4 16
3 Longridge 7 4 3 16
5 Church 2 10 3 7 12
6 Haslingden 5 1 4 4
Under 15’s Division One
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Clitheroe 6 5 1 20
2 Burnley 7 4 3 16
2 Ramsbottom 6 4 2 16
4 Lowerhouse 6 3 3 12
5 Rishton 8 2 6 8
6 Ribb Wand 3 3 0
Under 15’s Division Two
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Nelson 6 5 1 20
2 Lowerhouse 2 5 4 1 16
3 Darwen 6 3 3 12
3 Longridge 5 3 2 12
5 Church 7 2 5 8
5 Salesbury 5 2 3 8
7 Haslingden 6 1 5 4
Under 15’s Division Three
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Accrington 6 5 1 20
2 Bacup 5 4 1 18
3 Enfield 5 3 1 1 14
4 Rawtenstall 8 1 6 1 6
5 East Lancs 3 1 2 4
6 Lowerhouse 3 5 1 4 2
Under 17’s
Played Won Tie NR Lost M/A Points
1 Haslingden 5 5 20
1 Lowerhouse 6 5 1 20
3 Rishton 8 3 1 3 1 18
4 Todmorden 4 2 1 1 10
5 Burnley 4 4 0
5 Enfield 4 4 0
5 Longridge 3 3 0

You may also like...